Transport publiczny

Transport publiczny: Polecamy stronę www oraz aplikację jakdojade.pl, która znajdzie dla Ciebie najdogodniejszy dojazd w Warszawie! Jeżeli przyjeżdżasz do miasta w nocy, nie martw się – Warszawa jest świetnie skomunikowana, a autobusy nocne (N przed numerem) jeżdżą od 23:15 do 4:30. Metro jeździ w godzinach 5:00-00:30 (w piątek i sobotę do 2:30).

Bilety komunikacji miejskiej można zakupić w biletomatach lub kioskach, można ich używać w metrze, autobusach, tramwajach, a także pociągach SKM (Szybka Kolej Miejska). W Warszawie funkcjonują bilety 20-minutowe, 75-minutowe, dobowe, 3-dniowe oraz weekendowe.

Rower miejski Veturilo: jeżeli wolisz poruszać się po mieście rowerem, odwiedź stronę veturilo.pl, aby się zarejestrowa. Stacje rowerów miejskich znajdziesz w całym mieście, w naszej okolicy jest ich aż 3! Veturilo działa od 1 marca do 30 listopada, a pierwsze 20 minut od wypożyczenia roweru ze stacji jest darmowe!

Taksówka: zawsze zwracaj uwagę na to, czy samochód ma znak syreny warszawskiej razem z żółto-czerwonymi pasami na drzwiach, a także cennik przyczepiony do jednego z okien. Przejazd z lotniska Chopina do centrum miasta powinien kosztować 30-40 zł. Maksymalne stawki w Warszawie to 8 zł opłaty początkowej; 3 zł/km, w niedziele i święta – 4,50 zł/km.

Best Deal Guarantee | BOOK DIRECT