Na świeżym powietrzu

Multimedialny Park Fountain –Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście w Warszawie. W przeszłości w tym miejscu znajdował się zbiornik wodny o nerkowatym kształcie. Teren, na którym zlokalizowano fontanny, nazywany jest czasem niesłusznie Podzamczem – w rzeczywistości do podzamcza, czyli podnóża Zamku Królewskiego - jest stąd ponad 500 m.

Uwaga: Pokazy fontann odbywają się od maja do końca września.

Więcej informacji: http://www.parkfontann.pl/

Wisła – jedyna rzeka w Europie z zachowanym dzikim brzegiem, idealne miejsce na piknik. Prawy brzeg pełen zielonych przestrzeni, barów, można nawet wynająć łódkę. Latem najlepiej korzystać z wodnego tramwaju lub darmowego promu.

Dostępne są tez kursy w tradycyjnych drewnianych łodziach. Zobacz Polskę z najpiękniejszej perspektywy - rzeki! Wycieczki są dostępne od krótkich, godzinnych, do nawet parudniowych. Samodzielne wynajęcie łódki w cenach zaczynających się od 150 zł za godzinę, zliczając kapitana. Dłuższe kursy dostępne na specjalne żądanie.
kontakt: rromanowski@probonopl.org

Wilanów - Król Jan III nabył tę posiadłość  w 1677 roku. Z jego inspiracji i pod jego czujnym okiem w kolejnych latach powstał tu barokowy pałac, zaprojektowany przez Augustyna Locciego Młodszego. Wokół pałacu założono wspaniałe ogrody, folwark z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyniec. Wilanowska rezydencja, położona w pobliżu Warszawy, zapewniała Janowi III i jego rodzinie wytchnienie, równocześnie była na tyle blisko Zamku Królewskiego – oficjalnej siedziby króla, Sejmu i Senatu, że monarcha nie tracił kontroli nad biegiem zdarzeń.

Muzeum Pałacu Króla Jana III znajduje się na terenie Wilanowa w odległości ok. 10 km od centrum Warszawy, na końcu historycznego Traktu Królewskiego prowadzącego od Starego Miasta z Zamkiem Królewskim do rezydencji wilanowskiej.

Więcej informacji: http://www.wilanow-palac.pl/

Trakt Królewski w Warszawie

(informacje pochodzą ze strony www.warsawtour.pl )

Trakt Królewski to najbardziej reprezentacyjna arteria miasta, której trasa łączy dawne rezydencje królewskie. Rozpoczyna się przy Placu Zamkowym i biegnie przez Łazienki Królewskie, aż do Wilanowa. Kształtowany przez wieki kompleks urbanistyczny urzeka klimatem kościołów, parków i rezydencji.

Krakowskie Przedmieście - jedna z najpiękniejszych ulic Warszawy. Po gruntownym remoncie ulica zmieniła się w szeroki deptak z wąską jezdnią pośrodku. Wzdłuż chodników umieszczono m.in. szklane kubiki z reprodukcjami obrazów XVIII-wiecznej Warszawy pędzla Canaletta.  W okresie letnim w weekendy ulica jest zamykana dla zmotoryzowanych i razem z Nowym Światem staje się najsłynniejszym deptakiem w stolicy.
Spacer Krakowskim Przedmieściem zaczynamy zwyczajowo od Placu Zamkowego, jednak numeracja kamienic zaczyna się na drugim jego krańcu – gdzie u stóp pomnika Mikołaja Kopernika ulica łączy się z Nowym Światem.

Kolumna Zygmunta III Wazy - Najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie wzniesiony w 1644 roku z inicjatywy króla Władysława IV na cześć Zygmunta III Wazy, jego ojca, który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Pomnik ma 22 m wysokości, a postać króla mierzy 275 cm. Trzymana w prawej dłoni szabla symbolizuje jego dzielność, a krzyż w lewej - nieustanną gotowość do walki ze złem. Według legendy opuszczenie przez króla szabli ku dołowi zwiastować będzie miastu zbliżającą się klęskę. Podczas II wojny światowej pomnik runął, a jego roztrzaskaną kolumnę umieszczono przy Zamku (od strony Trasy W-Z), gdzie można ją oglądać do dnia dzisiejszego.

Plac Piłsudskiego - miejsce ważnych uroczystości państwowych związanych z historią Polski. Plac powstał w 1791 roku, jako ogólnodostępny dziedziniec Pałacu Saskiego (zburzonego w 1944 r.). W tym nie odbudowanym do dziś pałacu mieszkali Chopinowie (w latach 1810-1817), a młody Fryderyk uczęszczał  do mieszczącego się także w tym budynku Liceum Warszawskiego. W  latach 1894-1912 na placu (wówczas zwanym Placem Saskim) władze rosyjskie wybudowały monumentalną katedrę prawosławną – Sobór pw. św. Aleksandra Newskiego, który miał świadczyć o dominującej pozycji prawosławia w Polsce. Sobór, znienawidzony symbol rusyfikacji, rozebrano w latach 1924-1926 po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Best Deal Guarantee | BOOK DIRECT