Gdzie jesteśmy

Jesteśmy w sercu tętniącej życiem Warszawy!
Znajdujemy się w samym centrum miasta, tuż obok ulicy Marszałkowskiej, 100 metrów od stacji metra Świętokrzyska.
Poniżej dowiesz się jak do nas dotrze:

Z Dworca Centralnego:
Jesteśmy tylko 10-15 minut pieszo od głównej stacji kolejowej w Warszawie. Aby nas znaleźć, należy najpierw kierować się w stronę ulicy Emilii Plater, by minąć Pałac Kultury i Nauki (po prawej) oraz hotel Intercontinental (po lewej). Następnie skręcić w prawo w ulicę Świętokrzyską, aż do skrzyżowania z Marszałkowską, gdzie należy przejść na drugą stronę ulicy. Po lewej stronie będzie widać Teatr Kwadrat, po którego minięciu należy skręcić w prawo, w ulicę Rysią oraz Plac Dąbrowskiego.
Wejście do naszego hostelu znajduje się po prawej stronie, w tym samym budynku co Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Open Direct.

Z Dworca Warszawa Śródmieście:
Aby do nas dotrze, należy skierować się w stronę ulicy Świętokrzyskiej, a następnie przejść na drugą stronę ulicy Marszałkowskiej. Po lewej stronie będzie widać Teatr Kwadrat, po którego minięciu należy skręcić w prawo, w ulicę Rysią oraz Plac Dąbrowskiego.

Wejście do naszego hostelu znajduje się po prawej stronie, w tym samym budynku co Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Open Direct.

Z Dworca Zachodniego:
Mamy bardzo dogodny dojazd z Dworca Zachodniego. Można do nas dotrzeć autobusami: 127 (kierunek Mariensztat), 158 (kierunek Witolin) oraz 517 (kierunek Witebska). Przystanek najbliżej nas to Centrum. Po wyjściu z autobusu należy przejść przejściem podziemnym w stronę tzw. ,,Domów Centrum” (pasaż handlowy ze sklepami H&M, TK Maxx). Stamtąd kierować się należy prosto ulicą Marszałkowską. Po minięciu Teatru Kwadrat należy skręcić w prawo, w ulicę Rysią oraz Plac Dąbrowskiego.
Wejście do naszego hostelu znajduje się po prawej stronie, w tym samym budynku co Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Open Direct.

Z lotniska Chopina (WAW):
Autobusem: nr 175, którego przystanek znajduje się bezpośrednio przy wyjściu z lotniska: Wysiąść należy na przystanku Centrum, a następnie skierować się do przejścia podziemnego tak, aby wyjść przy Rutundzie. Należy minąć pasaż handlowy (H&M) i dalej podążać ulicą Marszałkowską. Po minięciu Teatru Kwadrat należy skręcić w prawo, w ulicę Rysią oraz Plac Dąbrowskiego. Wejście do naszego hostelu znajduje się po prawej stronie, w tym samym budynku co Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Open Direct.

 

Taksówką:
Ważne jest, by korzystać jedynie z taksówek polecanych przez lotnisko. Ich postój znajduje się tuż przed terminalem, jest też tam pracownik organizujący ruch. Odradzamy korzystanie z usług osób oferujących przejazd już na terenie hali przylotów. Średnia cena kursu z lotniska do hostelu wynosi około 40 zł. Inna możliwość to zamówienia przejazdu przez aplikację UBER.

Z lotniska Modlin (WMI):
Pociągiem: Najtańsza opcja to wybranie pociągu (17 zł). W hali przylotów można zakupić tzw. bilet lotniskowy. Obejmuje on autobus z lotniska do stacji kolejowej Modlin, a także bilet na pociąg z Modlina do stacji Warszawa Centralna/Warszawa Śródmieście. Wskazówki, jak dojść do nas z dworca, znajdują się powyżej.
Busem: Wygodniejsza opcja (busem – max. 33 zł): Przed terminalem znajduje się stanowisko zielono-różowych autokarów ModlinBus, które dowożą pasażerów pod Pałac Kultury i Nauki. Bilet można zakupić w biurze przewoźnika w hali przylotów. Spod Pałacu Kultury i Nauki należy przejść na drugą stronę ulicy Marszałkowskiej. Po lewej stronie będzie widać Teatr Kwadrat, po którego minięciu należy skręcić w prawo, w ulicę Rysią oraz Plac Dąbrowskiego. Wejście do naszego hostelu znajduje się po prawej stronie, w tym samym budynku co Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Open Direct.
Taksówką: Przejazdy z Modlina do Centrum Warszawy kosztują już od 89 zł i są w ofercie wielu przewoźników.

Z Metra Młociny (PolskiBus):
Można do nas dotrzeć bezpośrednio metrem. Wystarczy zaopatrzyć się w bilet 75-minutowy za 4,40 zł. Należy wysiąść na stacji Świętokrzyska, a następnie skierować się do wyjścia nr 1. Po minięciu Teatru Kwadrat należy skręcić w prawo, w ulicę Rysią oraz Plac Dąbrowskiego. Wejście do naszego hostelu znajduje się po prawej stronie, w tym samym budynku co Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Open Direct.

Z Metra Wilanowska (PolskiBus):
Można do nas dotrzeć bezpośrednio metrem. Przy wejściu do metra w biletomacie trzeba zakupić jednorazowy bilet. Następnie należy wsiąść w pociąg w kierunku stacji Młociny, a wysiąść na stacji Świętokrzyska. Następnie skierować się trzeba do wyjścia nr 1. Po minięciu Teatru Kwadrat należy skręcić w prawo, w ulicę Rysią oraz Plac Dąbrowskiego. Wejście do naszego hostelu znajduje się po prawej stronie, w tym samym budynku co Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Open Direct.

Inne miejsca:
Polecamy korzystanie z bezpłatnej aplikacji jakdojade.pl, która pozwala na wyszukanie tras na terenie całej Warszawy! Podobnie działa aplkacja Google Maps. Z kolei aktualny rozkład jazdy pociągów, autobusów i tramwajów znajduje się na stronie www.ztm.waw.pl.

Ważne
Podczas wpisywania adresu lub też brania taksówki, proszę pamięta
, że nasz adres to Plac Dąbrowskiego, a nie ulica – ulica Dąbrowskiego znajduje się bowiem w zupełnie innej dzielnicy. 🙂
W przypadku brania taksówki z ulicy, radzimy zwracać uwagę na to, czy widoczny jest numer telefonu przewoźnika, a także znak syreny warszawskiej na bocznych drzwiach samochodu.

Bilety komunikacji miejskiej można kupić w kioskach lub też biletomatach, znajdujących się na większych przystankach. W niektórych tramwajach oraz autobusach również można znaleźć biletomaty. Po wejściu do autobusu lub tramwaju bilet trzeba niezwłocznie skasować i schować w bezpiecznym miejscu. Kontrole biletów zdarzają się w Warszawie bardzo często. Jeżeli korzystają Państwo z biletów ulgowych, należy mieć przy sobie legitymację uczniowską, studencką lub emerycką. Czasami jest możliwość zakupienia biletu u kierowcy autobusu, jednakże wymaga to posiadania wyliczonej kwoty, a autobus nie może mieć opóźnienia.

 

 

Tel. (+48)228280122
Skype: okidokihostel
e-mail: okidoki@okidoki.pl
Nasz fanpage

Comments are closed.

WhatsApp chat